Ak vlastníte gastro prevádzku a chcete prilákať nových zákazníkov, stavte na kvalitné obalové materiály. Na trhu je nespočetne veľa typov krabičiek a obalov, z ktorých si môžete vybrať. Zvoľte však tie, ktoré sa najlepšie hodia k vašej značke. Ak sa rozhodnete pre typ balenia, ktorý chcete pre svoj produkt, prioritou by malo byť, že musí byť pútavý, pretože prvý dojem zaváži. Musíte sa uistiť, že krabice na koláče majú nielen správnu veľkosť, ale sú aj dostatočne pevné, aby chránili pečivo pri preprave. Ekologickosť, praktickosť a elegantnosť. To sú tri hlavné vlastnosti krabičky na koláče.

Kvalita na prvom mieste

Krabice na koláče musia byť kvalitné, aby sa dali ľahko, bez problémov prenášať. Mali by byť tiež dostatočne pevné, aby uniesli hmotnosť výrobku a pri prenášaní sa neroztrhli a ich obsah sa nepoškodil. Obaly by mali byť tiež ľahké a skladné. Táto kvalita je nevyhnutná z mnohých dôvodov, pretože váš zákazník platí za šišky, nie za škatule so šiškami. Je pohodlnejšie otvárať a skladovať krabice s integrovaným viečkom na zatvorenie, prípadne s vysúvacím/zasúvacím podnosom. S takýmito obalovými materiálmi sa veľmi ľahko manipuluje, spotrebujú menej materiálu, vážia menej a sú lepšie na prepravu. Zákazníci ocenia tiež štýlové, inteligentne vymyslené krabičky s priehľadným okienkom. Vďaka nemu okamžite uvidia váš produkt, čo pôsobí lákavo a zároveň vzbudí dôveru zákazníka voči vašej značke. Takéto krabičky patria aj medzi  veľmi obľúbené darčekové obaly.

Potlač ako marketingový nástroj

Prioritou každého podnikania v súčasnosti je jedinečnosť a potreba vyniknúť. Zákazníci majú tendenciu vyhľadávať novinky a kupovať to, čo je chytľavé a zaujímavé. Prispôsobenie vašich obalových materiálov bude neoddeliteľným oživením vášho podnikania. Na krabice môžete pridať logo vašej pekárne, prísady a cenu produktu, príchuť, ktorú pečivo má a mnoho ďalších vecí. Prispôsobené obaly pre vašu prevádzku pritiahnu pozornosť zákazníkov. Atraktívne krabice na koláče sú niečo, čo každá cukráreň či pekáreň potrebuje, pretože podnikanie musí mať správnu prezentáciu a originalitu. Papierové krabice z vlnitej lepenky sú ideálne na takéto marketingové vylepšenia. Vzhľadom na to, že sú z hladkého bieleho papiera, nie je problém ich potlačiť vlastným logom. Vyskúšajte a neoľutujete.

EKOlogické

Dopyt zákazníkov po ekologických obaloch z roka na rok rastie. Možno ste už aj vy prešli na zelenú a na svojej prevádzke máte ekologické prestieranie na stôl, šetríte energiu a vodu a dovážate suroviny od lokálnych distribútorov. Môžete však urobiť viac. Prejdite na ekologické obalové materiály. Menuboxy, misky na polievku a spomínané krabice na koláče sú už aj v ekologickej verzii. Zabudnite na plasty a polystyrén. Vyskúšajte kraftový papier a vlnitú lepenku. Krabička na koláče z hnedého kraftového papiera je elegantná, pevná a hlavne šetrná k životnému prostrediu. Kraft je na pohľad veľmi príjemný a zamilujú si ho aj vaši zákazníci. Pevný papierový materiál umožní bezpečné prenesenie koláčov, zákuskov, cukroviniek či tort. Krabica sa hodí do cukrární, pekární, kaviarní, na oslavy, festivaly, svadby… Inou eko možnosťou je krabica z ekologicky šetrného materiálu voči prírode, z vlnitej lepenky. Eko krabička je vytvorená s ohľadom na životné prostredie, pretože vlnitá lepenka je recyklovaný materiál. Povrch krabice má špeciálnu úpravu proti nasiakavosti.  Keďže nemá potlač, môžete ju ozdobiť svojim vlastným logom a ukázať tak zákazníkom jedinečnosť svojej prevádzky. Krabica je vhodná na zákusky, koláče a dokonca aj torty.

Unikátne

Ak sa vám obyčajná biela škatuľka naozaj nehodí a chcete niečo elegantnejšie, zvážte štýlovú prezentáciu svojich koláčikov a chutných pochúťok pomocou krabice na koláče s potlačou. Dostupné sú v rôznych farbách, motívoch (Rosette, Stripes) a vzoroch, vrátane pruhov. Krabice sú navrhnuté pre všetky typy osláv. Váš obal by mal vždy reprezentovať to, čo je v ňom. Buď sú to koláče alebo šišky alebo akýkoľvek iný, sladký výrobok. Elegantný dizajn krabičky jej dáva možnosť širokej škály využitia, napríklad aj ako obal na darček. Buďte originálni a potešte svojich zákazníkov. Vyniknúť a mať odlišné, no zaujímavé obaly, vám veľmi pomôže pri predaji vášho produktu.