Problémy s vypadávaním vlasov majú mnohé ženy, no rovnako takýto problém sprevádza aj mužov. U žien je často problémom nesprávna starostlivosť, u mužov ide zväčša o genetickú predispozíciu. Genetika má za následok určité črty, ktoré naše vlasy charakterizujú – napríklad riedke, husté, pevné, lámavé, či napríklad aj to ako skoro začneme šedivieť. Správna starostlivosť však dokáže tieto genetické predispozície zmierniť, či zlepšiť. Ako bojovať proti vypadávaniu vlasov?

Dôležité je zistiť príčinu

Základom pri riešení problémov s vypadávaním vlasov je zistiť príčinu. Niekedy sa príčina skrýva v nedostatku živín, vitamínov, či u žien je to často spojené aj s hormonálnou nerovnováhou. Rovnako však môže kvalitu vlasov zhoršiť aj nesprávna starostlivosť, používanie nekvalitnej kozmetiky, či nadmerná záťaž vlasov. Mechanické poničenie vlasov môže byť spúšťačom aj takýchto ďalších porúch.

Oslabené vlasy nevyzerajú dobre a spôsobujú problémy so sebavedomím. Dámy totiž vlasy vnímajú ako jednu zo svojich charakteristických čŕt, ktoré výrazne vplývajú na ich celkový vzhľad. A je to aj pravda, pretože vlasy sú jednou z prvých vecí, ktoré si na druhej osoby všimneme. Pekne upravené vlasy dokážu kompletne zmeniť vzhľad osoby a naopak neupravené vlasy pôsobia pomerne rušivo.

Odstránenie príčiny alebo nájdite čo Vám účinne zaberie

Pokiaľ rozoznáte príčinu Vášho vypadávania vlasov, môžete ho účinne riešiť. Niektoré príčiny sú však pomerne komplexné a preto je potrebné na ich odstránenie využiť viacero komponentov alebo ich kombináciu. Medzi účinné formy boja proti vypadávaniu vlasov patrí hĺbková starostlivosť. Mali by ste pravidelne navštevovať kvalitného kaderníka a dopriať si hĺbkovú starostlivosť.

Vybrať si kaderníka je pritom dnes omnoho jednoduchšie – množstvo recenzií nájdete aj na internete a rovnako si viete online spraviť prehľad. Napríklad ak ste z Bratislavy, stačí do Google hodiť kaderníctvo Bratislava a nájdete množstvo relevantných výsledkov. Tie potom môžete rozdeliť práve podľa recenzií, Vašich finančných možností. Veľmi hodnotným zdrojom informácií sú aj uverejnené fotky, ktoré predostierajú prácu kaderníctva a výsledky jednotlivých procedúr.

Tiež je ale podstatné, aby ste sa o vlasy poriadne starali aj doma. Na to potrebujete prípravky vhodné pre Vaše vlasy a rovnako aj účinné postupy. Napríklad je dobré nájsť si pravidelný režim v umývaní vlasov, ktorý je vhodný práve pre Vaše vlasy. Kvalitné vlasové produkty môžu byť drahšie a preto sa oplatí nakupovať s využitím zľavových kupónov, ktoré nájdete napríklad na couponzone.sk.

Medzi ďalšie formy ako je možné vyrovnať sa s vypadávaním vlasov sú rôzne formy doplnkov stravy. Ak je vypadávanie vlasov hormonálneho pôvodu pomôžu Vám prípravky na docielenie hormonálnej rovnováhy. Rovnako na posilnenie vlasov je vhodné dopĺňanie zinku, no na trhu sú už dostupné aj rôzne zmesi priamo na podporu rastu vlasov.

Zdroj obrázkov: pexels.com