V Bojniciach a okolí sa už vyskytol každý z nás, ak však plánujete s danou lokalitou zoznámiť aj vašich najmenších, to si vyžaduje aj pár dní. Ubytujte sa v Trenčianskom kraji a spoznajte krásy Bojníc a okolia.

Bojnický zámok a obľúbená zoo

Ak sa ubytujete v Bojniciach alebo v ich okolí, jeden deň si vyčleňte špeciálne na prehliadku Bojnického zámku a jeho okolia. V tesnej blízkosti zámku sa totiž nachádza priestranný park a neďaleko je aj zoologická záhrada, z ktorej budú unesené všetky vekové kategórie. Aby ste si svoj výlet vychutnali bez stresu a zhonu, môžete si návštevu zámku a zoo rozdeliť na dva dni. Jeden deň venujete histórii a relaxu v zámockom parku, ďalší deň sa vydáte do zoo spoznať zvieratá.

Bojnický zámok sa označuje ako najromantickejší na Slovensku, preto sa nečudujte, ak vás pri vstupe doň privíta dlhý rad turistov. Môžete absolvovať dennú alebo nočnú prehliadku zámku. Pod ním sa nachádza travertínová jaskyňa s jazierkami, kde sa budete cítiť ako v rozprávke o zakliatej princeznej. Na Bojnickom zámku sa konajú rôzne akcie a medzi najobľúbenejšie rozhodne patrí Noc strašidiel. Ubytujte sa v Bojniciach, aby ste si tento výlet užili bez náhlenia sa domov. Na stránkach Fiemso.com nájdete ponuky od rôznych poskytovateľov ubytovania. Skontaktujte sa priamo s nimi, bez zbytočných poplatkov či nedorozumení, a rezervujte si apartmán alebo chatu ešte výhodnejšie.

Ďalšie atrakcie Bojníc

V Bojniciach sa tiež nachádza rozhľadňa, vyhliadková veža, ktorá na Slovensku nemá páru, pretože sa môžete z výšky 30 metrov spustiť z toboganu. Z veže máte výhľad nielen na Bojnický zámok a jeho záhradu, ale takisto na celé Bojnice či Prievidzu. Z Bojníc sa na vyhliadkovú vežu dostanete pešo približne za 40 minút, no ide to aj pohodlne autom. Za návštevu rozhľadne sa, samozrejme, platí.

Ak už budete v Bojniciach, navštívte kúpele alebo termálne kúpalisko Čajka. Pri peknom letnom počasí máte možnosť navštíviť priehradu v Nitrianskom Rudne, kde si užijete kúpanie i vodné športy. V Novákoch sa zastavte v Technickom moto múzeu, historické vozidlá v perfektnom stave zaujmú veľkých aj malých. Neďaleko Prievidze natrafíte na farmu Zelená ruža v obci Kľačno. Keď sa vaši najmenší pohrajú so zvieratkami, máte možnosť si v objekte aj opekať alebo grilovať, stačí sa zastaviť v blízkych potravinách. V zimnom období si v Kľačne aj skvelo zalyžujete. Lokalita Bojnice ponúka množstvo nápadov na výlety, chopte sa šance a odneste si z dovolenky na Slovensku plno zážitkov.